A proč ne. Každý pohyb je dobrý, ale pozor, někdy všem bez rozdílu nemusí svědčit. Například hopsání při aerobiku či kruhový trénink nemusí zvládnout žena, která má potíže s dechem a tento druh sportu by prostě a jednoduše neudýchala. Je dobré také přemýšlet, kolik je vám roků. Pakliže již nejste svěží sedmnáctky, zvažte, zda skákání na trampolínkách vyhovuje vašim kloubům i vašim plicím. Ani takové vychytávky jako jsou běhací pásy, kde jste „uvězněna“ v nafukovacích kalhotách a v tempu jedete půl hodiny v kuse, nemusí být výhrou pro vaše cévy. Vždy promyslete, na jaký druh sportu se dáte a vezměte v potaz – i když se vám to nemusí líbit – i váš věk. Vždyť dáma více než středního věku už nemusí „stíhat“ dvacítky ve všem, natož při tréninku nových sestav!
Jde vždy o to, abyste si nácvik užila a když skončíte, byla jste příjemně unavená a bylo vám dobře na duši. Pokud se nehodláte zničit, ale máte ráda pohyb a protažení, vhodným pro vás mohou být různé styly jako např. i jóga nebo pilates.
Zůstaňme u pilates. Abyste ho začala provozovat, potřebujete k němu jen velmi málo. Vhodné oblečení, láhev s pitím a pěnovou podložku, kterou koupíte ve kterémkoliv sportu. Máte na výběr z různých materiálů, barev, délek. Zvolte tu, která vám padne do oka. Možná pro začátek volte vyšší, to kvůli například kleku, aby vás podlaha netlačila do kolen. Ale i to se dá napravit, když „slabší“ podložku několikráte přehnete.
Cvičitelky nabízejí i různé pilatesové pomůcky. Bývá jí oblíbený overbal, což je malý jakoby polovyfouknutý míč, velké gymnastické míče, pružné kmitací tyče. Zvláštní složkou jsou pro mě expandéry, které přezdívám mučidla – gumové posilovače. Nevypadají hrozně, ale hrozné je, když zjistíte, díky těmto gumám, že nemáte žádné svalíky.
A proto směle do cvičení, při kterém zpevníte hlavně hluboké břišní a zádové svaly, protáhnete celé tělo a získáte pak veselejší pohled na svět!