Někdo se k výrobě automobilů dostal přes lodní motory, jiného už nudilo mlít ve mlýně obilí, a tak změnil obor. Cesty k výrobě automobilů jsou různé a pestré.
• Rolls-Royce
Jedna z nejoblíbenějších automobilových značek v odvětví luxusních automobilů. Společnost Rolls-Royce byla založena v roce 1906 Henrym a Charlesem Roycem. Jeden byl úspěšným inženýrem a druhý byl prvním britským prodejcem automobilů. Rolls-Royce dosáhl brzkého úspěchu s vozem Silver Ghost, který po překonání několika rekordů vyhrál „Nejlepší auto na světě“. Silver Ghost cestoval z Londýna do Glasgow 27krát a překonal rekord v nejdelší non-stop cestě ve spolehlivém a pohodlném autě. Rolls-Royce je nyní v majetku koncernu společností BMW a zůstává jedním z nejuznávanějších výrobců automobilů na světě.
• Ford
Henry Ford vytvořil své první vozidlo v roce 1886 a chlubil se skromným motorem o výkonu čtyř koní. Společnost Ford se však oficiálně zrodila až v roce 1903. Přestože je Ford jedním z nejstarších výrobců automobilů na světě, je slavný díky jeho průkopnickému pokroku v hromadné výrobě na montážních linkách. Tento styl výroby znamenal, že automobily mohly být levnější a prodávány za nižší cenu, což umožnilo statisícům Američanů poprvé vlastnit automobil.
• Opel
Firmu Vauxhall založil v roce 1857 skotský inženýr Alexander Wilson ve Vauxhall v Londýně. V té době byl výrobcem lodních čerpadel a motorů. V roce 1894 se Wilson pustil se do výroby benzínových motorů. Své první auto postavil v roce 1903. Tento první automobil, jinak známý jako 6HP, byl jednoválcový stroj, který měl pouze dva stupně vpřed a žádný stupeň vzad.
• Peugeot
Peugeot založili v roce 1803 Jean-Pierre a Jean-Fredéric Peugeot, a je tedy nejstarší značkou automobilů na světě. Původně rodinný mlýn na obilí se proměnil ve výrobnu pil, ocelových pásů a pružinek do hodinek. Firma se potom věnovala výrobě jízdních kol, a nakonec automobilům. Peugeot představil svůj první automobil na světové výstavě v Paříži v roce 1889.