Jedním ze zajímavých internetových nástrojů poslední doby, je hardwarová peněženka. Je jasné, že do ní nebudeme ukládat pracně vydělané klasické peníze, ale že bude mít docela jinou funkci. Hardwarovou peněženku využívají lidé, kteří investují do kryptoměn. Tou nejznámější je Bitcoin.
-
Jak hardwarová peněženka vypadá?
- Můžeme ji přirovnat ke klasickému USB úložišti, které běžně nosíme například jako přívěsek na klíče nebo vkusný módní doplněk na řetízku u krku.
Hardwarová peněženka je jednoúčelové zařízení, ve kterém bude vaše kryptoměna v bezpečí.Není totiž připojeno na internet, a tudíž nemůže být napaden hackery ani počítačovými viry. Jestliže chcete z peněženky Bitcoiny vyndat, musíte sice připojit peněženku k počítači, ale jedná se o jednosměrnou komunikaci. Což znamená, že transakce probíhá pouze z peněženky do počítače.
- Transakce se musí potvrdit tlačítkem na peněžence, které je nutné fyzicky zmáčknout.
- Nebezpečí, že by to někdo udělal na dálku za vás, je tedy prakticky nulové.
Pro zvýšení bezpečí vašich uložených virtuálních financí můžete peněženku v době, kdy ji nevyužíváte, zamknout třeba do trezoru.
Hardwarová peněženka vaše úspory ochrání
Otázkou je, kdy začít uvažovat o pořízení hardwarové peněženky. Pokud teprve začínáte obchodovat v tomto byznysu a máte Bitcoiny v hodnotě několika set korun, asi by to zatím byla zbytečná investice. Jestliže se vám daří a budete mít nastřádánu sumu od deseti tisíc, už by tento nástroj byl žádoucí.
- Ceny hardwarových peněženek začínají na cca osmi stovkách korun.
- Je tedy na uvážení každého majitele kryptoměn, kdy se mu tato investice vyplatí.
Pro majitele menší částky by mohla být prozatímním řešením softwarová peněženka.
- ZAJÍMAVOST NA ZÁVĚR – nejznámější a nejvíce využívaná hardwarová peněženka pochází z České republiky.